Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR3.6B
TFZVTR3.6B
5S-TFZVTR3.6B
TFZVTR3.6B
ZENER DIODE
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.6V |
| Tolerance: | ??????4% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 1V |