Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR2.7B
TFZVTR2.7B
5S-TFZVTR2.7B
TFZVTR2.7B
DIODE ZENER 2.7V 500MW TUMD2M
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.7V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100??????A @ 1V |