Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR2.4B
TFZVTR2.4B
5S-TFZVTR2.4B
TFZVTR2.4B
DIODE ZENER 2.4V 500MW TUMD2M
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.4V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 120??????A @ 1V |