Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR2.2B
TFZVTR2.2B
5S-TFZVTR2.2B
TFZVTR2.2B
ZENER DIODE
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.2V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 120 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 120??????A @ 700mV |