Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR15B
TFZVTR15B
5S-TFZVTR15B
TFZVTR15B
DIODE ZENER 15V 500MW TUMD2M
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 15V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 16 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 11V |