Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR11B
TFZVTR11B
5S-TFZVTR11B
TFZVTR11B
DIODE ZENER 11V 500MW TUMD2M
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 11V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 8V |