Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZGTR4.7B
TFZGTR4.7B
5S-TFZGTR4.7B
TFZGTR4.7B
DIODE ZENER 4.7V 500MW TUMD2
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.7V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1V |