Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZGTR36B
TFZGTR36B
5S-TFZGTR36B
TFZGTR36B
DIODE ZENER 36V 500MW TUMD2
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 36V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 75 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 27V |