Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZGTR3.6B
TFZGTR3.6B
5S-TFZGTR3.6B
TFZGTR3.6B
DIODE ZENER 3.6V 500MW TUMD2
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.6V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 1V |