Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZGTR27B
TFZGTR27B
5S-TFZGTR27B
TFZGTR27B
DIODE ZENER 27V 500MW TUMD2
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 27V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 45 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 21V |