SZNZ9F5V6ST5G
5S-SZNZ9F5V6ST5G
SZNZ9F5V6ST5G
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOD923
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:-
Power - Max:250mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 2.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Operating Temperature:-65??????C ~ 150??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-923
Supplier Device Package:SOD-923
Other:,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated