SZNZ3F4V7T1G
5S-SZNZ3F4V7T1G
SZNZ3F4V7T1G
DIODE ZENER 4.7V 800MW SOD323FL
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:4.7V
Power - Max:??????6.38%
Impedance (Max) (Zzt):800mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3??????A @ 2V
Operating Temperature:1.3V @ 10mA
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated