SZNZ3F18VT1G
5S-SZNZ3F18VT1G
SZNZ3F18VT1G
DIODE ZENER 18V 800MW SOD323FL
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:18V
Power - Max:??????6.39%
Impedance (Max) (Zzt):800mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:60 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:50nA @ 12.5V
Operating Temperature:1.3V @ 10mA
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated