SZMMSZ8V2ET1G
5S-SZMMSZ8V2ET1G
SZMMSZ8V2ET1G
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123
Product Description
SOD-123
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:8.2V
Power - Max:??????5%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:15 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:700nA @ 5V
Operating Temperature:900mV @ 10mA
Mounting Type:-55??????C ~ 150??????C
Package / Case:Surface Mount
Supplier Device Package:SOD-123
Other:SOD-123,,,
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated