SZMMSZ5250ET1G
5S-SZMMSZ5250ET1G
SZMMSZ5250ET1G
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Operating Temperature:-55??????C ~ 150??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-123
Supplier Device Package:SOD-123
Other:,,,
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated