SZMMBZ5225BLT1G
5S-SZMMBZ5225BLT1G
SZMMBZ5225BLT1G
DIODE ZENER 3V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3V
Tolerance:??????5%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):29 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Operating Temperature:-65??????C ~ 150??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:TO-236-3
Supplier Device Package:SC-59
Other:SOT-23-3,,,
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated