SZMM5Z2V7T1G
5S-SZMM5Z2V7T1G
SZMM5Z2V7T1G
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.7V
Tolerance:-
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:20??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Operating Temperature:-65??????C ~ 150??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-79
Supplier Device Package:SOD-523
Other:SOD-523,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated