SZMM3Z6V2T1G
5S-SZMM3Z6V2T1G
SZMM3Z6V2T1G
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Digi-Reel?
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:6.2V
Power - Max:??????6%
Impedance (Max) (Zzt):300mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3??????A @ 4V
Operating Temperature:900mV @ 10mA
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated