SZMM3Z5V1ST1G
5S-SZMM3Z5V1ST1G
SZMM3Z5V1ST1G
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Digi-Reel?
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:5.1V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):300mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:60 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:2??????A @ 2V
Operating Temperature:900mV @ 10mA
Mounting Type:-65??????C ~ 150??????C
Package / Case:Surface Mount
Supplier Device Package:SC-76
Other:SOD-323,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated