Diodes - Zener - SingleON Semiconductor SZBZX84C6V2LT1G
SZBZX84C6V2LT1G
5S-SZBZX84C6V2LT1G
SZBZX84C6V2LT1G
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.2V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 225mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3??????A @ 4V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |