SZBZX84C51ET1G
5S-SZBZX84C51ET1G
SZBZX84C51ET1G
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):51V
Tolerance:??????6%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):180 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 35.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated