SZBZX84C4V3LT1G
5S-SZBZX84C4V3LT1G
SZBZX84C4V3LT1G
DIODE ZENER 4.3V 225MW SOT23-3
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Tolerance:??????7%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated