SZBZX84C36LT3G
5S-SZBZX84C36LT3G
SZBZX84C36LT3G
DIODE ZENER 36V 250MW SOT23-3
Product Description
SC-59
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:36V
Power - Max:??????5%
Impedance (Max) (Zzt):250mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:90 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:50nA @ 25.2V
Operating Temperature:900mV @ 10mA
Mounting Type:-65??????C ~ 150??????C
Package / Case:Surface Mount
Supplier Device Package:TO-236-3
Other:SC-59,SOT-23-3 (TO-236),,
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated