Diodes - Zener - SingleON Semiconductor SZBZX84C15LT3G
SZBZX84C15LT3G
5S-SZBZX84C15LT3G
SZBZX84C15LT3G
DIODE ZENER 15V 250MW SOT23-3
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 15V |
| Power - Max: | ??????5% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 250mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 50nA @ 10.5V |
| Operating Temperature: | 900mV @ 10mA |