SZBZX84B10LT1G
5S-SZBZX84B10LT1G
SZBZX84B10LT1G
DIODE ZENER 3.3V 250MW SOT23-3
Product Description
SC-59
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:3.3V
Power - Max:??????5%
Impedance (Max) (Zzt):250mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:20 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:200nA @ 7V
Operating Temperature:900mV @ 10mA
Mounting Type:-65??????C ~ 150??????C
Package / Case:Surface Mount
Supplier Device Package:TO-236-3
Other:SC-59,SOT-23-3 (TO-236),,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated