SZ-10NN27VL
5S-SZ-10NN27VL
SZ-10NN27VL
DIODE ZENER 27V 6W SZ10
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):27V
Tolerance:-
Power - Max:6W
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:10??????A @ 22V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:980mV @ 60A
Operating Temperature:-55??????C ~ 175??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard SMD
Supplier Device Package:SZ-10
Other:,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated