Diodes - Zener - SingleSMAZ6V8-TP SMAZ6V8-TPMSTR-ND
SMAZ6V8-TPMSTR-ND
5S-SMAZ6V8-TPMSTR-ND
SMAZ6V8-TPMSTR-ND
Micro Commercial Co
Product Description
| Packaging: | 7500 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 6.8V |
| Power - Max: | ??????5% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1W |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 5??????A @ 4V |
| Operating Temperature: | 1.2V @ 200mA |