Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated SMAZ5V1-13-F
SMAZ5V1-13-F
5S-SMAZ5V1-13-F
SMAZ5V1-13-F
DIODE ZENER 5.1V 1W SMA
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 5 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2.5??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 200mA |