SMAZ15-TPMSTR-ND
5S-SMAZ15-TPMSTR-ND
SMAZ15-TPMSTR-ND
Micro Commercial Co
Product Description
| Packaging: | 7500 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 15V |
| Power - Max: | ??????5% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1W |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1??????A @ 11.4V |
| Operating Temperature: | 1.2V @ 200mA |