Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor RLZTE-116.8B
RLZTE-116.8B
5S-RLZTE-116.8B
RLZTE-116.8B
DIODE ZENER 6.8V 500MW LLDS
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 8 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 3.5V |