Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor RLZTE-115.6A
RLZTE-115.6A
5S-RLZTE-115.6A
RLZTE-115.6A
DIODE ZENER 5.6V 500MW LLDS
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 13 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 2.5V |