Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor PTZTE258.2A
PTZTE258.2A
5S-PTZTE258.2A
PTZTE258.2A
DIODE ZENER 8.2V 1W PMDS
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 4 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20??????A @ 5V |