Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor PTZTE255.1A
PTZTE255.1A
5S-PTZTE255.1A
PTZTE255.1A
DIODE ZENER 5.1V 1W PMDS
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 8 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20??????A @ 1V |