Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor PTZTE253.9A
PTZTE253.9A
5S-PTZTE253.9A
PTZTE253.9A
DIODE ZENER 3.9V 1W PMDS
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.9V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 40??????A @ 1V |