Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor PTZTE253.6A
PTZTE253.6A
5S-PTZTE253.6A
PTZTE253.6A
DIODE ZENER 3.6V 1W PMDS
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.6V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 60??????A @ 1V |