PLZ13B-G3/H
5S-PLZ13B-G3/H
PLZ13B-G3/H
DIODE ZENER 13V 500MW DO219AC
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13V
Tolerance:??????3%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):14 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:200nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:800mV @ 10mA