Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated PD3Z284C10-7
PD3Z284C10-7
5S-PD3Z284C10-7
PD3Z284C10-7
DIODE ZENER 10V 500MW POWERDI323
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 10V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 7V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 100mA |