NZD6V2MUT5G
5S-NZD6V2MUT5G
NZD6V2MUT5G
DIODE ZENER 6.2V DFN0201
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2V
Tolerance:??????5%
Power - Max:300mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 10mA