NZ9F7V5T5G
5S-NZ9F7V5T5G
NZ9F7V5T5G
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD923
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:500mV @ 4A