NZ9F3V6T5G
5S-NZ9F3V6T5G
NZ9F3V6T5G
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD923
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.6V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:10??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA