NZ9F2V7T5G
5S-NZ9F2V7T5G
NZ9F2V7T5G
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD923
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.7V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:20??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA