NZ9F2V4T5G
5S-NZ9F2V4T5G
NZ9F2V4T5G
DIODE ZENER 2.4V 250MW SOD923
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????5%
Power - Max:250mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA