NZ9F22VT5G
5S-NZ9F22VT5G
NZ9F22VT5G
DIODE ZENER 22V 200MW SOD923
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):22V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 16.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA