NZ9F16VT5G
5S-NZ9F16VT5G
NZ9F16VT5G
DIODE ZENER 16V 200MW SOD923
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):16V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 12V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA