NZ9F13VT5G
5S-NZ9F13VT5G
NZ9F13VT5G
DIODE ZENER 13V 200MW SOD923
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):37 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA