NZ9F11VT5G
5S-NZ9F11VT5G
NZ9F11VT5G
DIODE ZENER 11V 200MW SOD923
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA