NZ3F2V4T1G
5S-NZ3F2V4T1G
NZ3F2V4T1G
DIODE ZENER 2.4V 800MW SOD323FL
Product Description
SOD-323FL
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????8.33%
Power - Max:800mW
Impedance (Max) (Zzt):120 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.3V @ 10mA