Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor MTZJT-772.4B
MTZJT-772.4B
5S-MTZJT-772.4B
MTZJT-772.4B
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO34
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.4V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |