Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor MTZJT-729.1B
MTZJT-729.1B
5S-MTZJT-729.1B
MTZJT-729.1B
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO34
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 9.1V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 20 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 6V |