Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor MTZJT-727.5C
MTZJT-727.5C
5S-MTZJT-727.5C
MTZJT-727.5C
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO34
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 7.5V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 20 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 4V |